Halil Ergün, Mesut Uçakan ve Belkıs Özener’e onur ödülü verilecek!

Ulusal Magazin - Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ön basın toplantısı yapıldı ve Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanının ise Hülya Koçyiğit olduğu açıklandı.

Tarih: 25.05.2017 01:03
OnurAkayMedya'da yer alan habere göre, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Festival İcra Kurulu Başkanı Ertan Mumcu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Festival Direktörü Suat Köçer’in bilgi verdiği toplantıda bu sene Oyuncu Halil Ergün, Yönetmen Mesut Uçakan ve Ses Sanatçısı Belkıs Özener’e onur ödülü verileceği, Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanının ise Hülya Koçyiğit olduğu açıklandı.

Ülkemizin köklü kültüründen ve sinemadan aldığı ilhamla çalışmalarına başlayan Malatya Uluslararası Film Festivali, bu yıl sinemamızın en güçlü çekim merkezi olarak yenilik ve sürprizleriyle 09 – 16 Kasım 2017 tarihleri arasında sinemaseverleri 7. kez bir araya getirecek. 7. Malatya Uluslararası Film Festivali, bu yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği’nin katkılarıyla Kasım ayında gerçekleştirilecek. Sinemaseverler ve Malatyalıları birçok sürprizin beklediği festivalde, Türkiye sinemasına daha derinlikli ve kalıcı katkılar yapma hedefi güdülürken, genç sinemacıları cesaretlendirecek yeniliklerin de bu yıl hayata geçirileceği belirtiliyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yedincisi düzenlenecek Malatya Film Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Festivallerin sinema sektörü açısından hayati değer taşıdığına dikkat çeken Başkan Çakır, festivali sektörel olduğu kadar misyon bakımından da yenileyerek yola devam edeceklerini ifade etti. Çakır, festival hazırlıklarının yoğun biçimde devam ettiğini, Malatyalıların katılımı noktasında da ayrı bir hassasiyet gösterdiklerinin altını çizdi. 
Etiketler: 7. Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya Uluslararası Film Festivali ne zaman Malatya Valisi Mustafa Toprak Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Festival İcra Kurulu Başkanı Ertan Mumcu Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Festival Direktörü Suat Köçer Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Hülya Koçyiğit Hülya Koçyiğit Halil Ergün Mesut Uçakan Belkıs Özener’e onur ödülü
Tarih: 25.05.2017 01:03
Yorum Bırak