1. Altın Köprü Türk Sanat Müziği Beste Yarışması Başvuruları Başladı

OnurAkayMedya'da yer alan habere göre, Büyükçekmece Belediyesi, Türk Sanat Müziği’ne kalıcı eserler kazandırmak amacıyla “1. Altın Köprü Türk Sanat Müziği Beste Yarışması" düzenliyor.

Tarih: 20.05.2017 10:43
Büyükçekmece Eser Hotel’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına sanatçı Zekai Tunca, Cengizhan Sönmez, Suat Suna, bestekâr Zeynettin Maraş, Turhan Taşan, Hasan Esen, Hüsnü Üstün, Talat Er, Proje Koordinatörü Gülşah Sönmez, Büyükçekmece Belediyesi Sanat Danışmanı Ercan Bostancıoğlu, Büyükçekmece Belediyesi Musiki Derneği Başkanı M. Hayrettin Şener, Belediye Meclis Üyeleri Muharrem Aziz Zengin ve Funda Maral, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, Başkan Danışmanları Bayram Ali Üner ve Sacide Bolcan, musiki derneklerinin temsilcileri katıldı.   

“Sanat medeniyetin kriteridir”
Toplantıda konuşan Belediye Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner, medeni toplumların en önemli kriterlerinden birinin sanata ve sanatçıya verdikleri önem olduğuna vurgu yaparak; “Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’ün talimatıyla her zaman kültür ve sanatta önce, her zaman bu alanda enleri yapan bir belediye olduk. Bu yarışmayla amacımız Türk Sanat Müziği’ne kalıcı ve nitelikli eserler kazandırmaktır. Yarışmaya katılacak tüm bestekârlara başarılar diliyorum. Yarışmaya katkı sunan, emek veren herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

“Yarışma geleneksel hale dönüşecek”
TRT Türk sanat müziği ses sanatçısı Cengizhan Sönmez, eser olmadan hiçbir sanatın icra edilemeyeceğinin altını çizerek şunları söyledi: “Türk Sanat Müziği’nde geçmişten günümüze gönüllerde ve dillerde yer eden eserler var. Biz bu yarışmada Türk Sanat Müziği’ne katkı sağlayacak, gönüllerde yer eden yeni eserler eklemek istiyoruz. Bestekârları teşvik etmek istiyoruz. Bu yarışmanın geleneksel hale dönüşebilmesi için de ilk yarışmaya büyük önem veriyoruz. Yarışmaya katılacak tüm bestekârlara başarılar diliyorum. Ayrıca her zaman sanata ve sanatçıya büyük değer veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

İşte ödüller!
Birinciye 4.000 TL, ikinciye 3.500 TL, üçüncüye 2.500 TL ve yedi adet mansiyon ödülü olarak 1.500 TL para ödülü verilecek olan yarışma için son başvuru tarihi 25 Ağustos 2017 olarak belirlendi. 

1. Altın Köprü Türk Sanat Müziği Beste Yarışması Şartnamesine ulaşmak için tıklayınız.  
Etiketler: 1. Altın Köprü Türk Sanat Müziği Beste Yarışması Cengizhan Sönmez haberleri
Tarih: 20.05.2017 10:43
Yorum Bırak