Ünlü doktor Mehmet Fuat Abut vefat etti!

OnurAkayMedya/Ulusal Magazin/ÖZEL - ICMART Uluslararası Akupunktur Derneği onur üyesi ve Beşiktaş divan kurulu üyesi Op. Dr. Mehmet Fuat Abut, 83 yaşında hayatını kaybetti.

Tarih: 05.06.2017 01:27

1981 yılından bu yana akupunkturun Türkiye'de tanınması ve gelişmesi için büyük çaba gösteren, derneklerin kurulmasına katkıda bulunan,Türkiye Sağlık Bakanlığı Yüksek Akupunktur Komitesi'nde çalışan ve uzun süre Akademik Akupunktur Derneği'nin başkanlığını yapan ünlü Op. Dr. Mehmet Fuat Abut, 83 yaşında vefat etti. Ulusal Magazin'den Umut Yılmaz'ın edindiği bilgiye göre, Abut'un cenazesi 05 Haziran Pazartesi günü Esentepe Nimet Abla Camii'nde, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.


Op. Dr. Mehmet Fuat Abut kimdir?

1934 yılında İstanbul'da doğan Op. Dr. Mehmet Fuat Abut, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1961 yılında mezun oldu ve 1964 yılı başında Almanya'ya Cerrahi İhtisası yapmak üzere gitti. Önce St. Irmgardis Hastanesi'nde 1,5 sene çalıştıktan sonra, Mülheim an der Ruhr şehrinin St. Marien Hastanesi'nde, Prof. Kühne'nin yanında Genel Cerrahi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. Bu hastanenin cerrahi yoğun bakım servisini kurdu ve 2 sene Oberarztolarak Cerrahi servisini yönetti. 1970-1973 yılları arasında, Samatya Hastanesi'nde II. Cerrahi servisinde şef olarak çalıştı. 1973 yılında, Almanya'ya eklem cerrahisi yapmak üzere geri döndü. Bir hastanenin cerrahi bölümünde 8 sene çalıştı. Birçok eklem ameliyatı gerçekleştirdi. 1976 yılında akupunktur öğrenimine başlayan Op. Dr. Mehmet Fuat Abut, halen özel muayenehanesinde akupunkturla ilgili çalışmalarına devam etmekteydi. Abut, evli ve iki çocuk babasıydı.

Etiketler: Mehmet Fuat Abut vefat etti Mehmet Fuat Abut kimdir ünlü doktorlar
Tarih: 05.06.2017 01:27
Yorum Bırak